Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 33 gości

KONIEC PUCHAROWEJ PRZYGODY

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

Dolcan Ząbki po porażce 2:3 z drużyną Victorii Sulejówek zakończył zmagania w Pucharze Polski 2016/17 w rywalizacji grupy: Mazowiecki ZPN – Warszawa, na poziomie 1/8 finału. W 1/16 finału, dwa tygodnie temu, ząbkowianie pokonali na tym samym stadionie… rezerwy Victorii Sulejówek.

Mecz rozpoczął się zdecydowanie po naszej myśli. Już w 11. minucie po dośrodkowaniu Łukasza Stanisławskiego skutecznym strzałem popisał się Patryk Szeliga i Dolcan niespodziewanie objął prowadzenie. Jak się jednak okazało na bardzo krótko. Niespełna dziesięć minut później do piłki egzekwowanej z rzutu rożnego najwyżej w polu karnym wyskoczył Wiktor Lach i doprowadził do remisu. W kolejnych minutach bardzo wiele „wiatru” robił pomocnik gospodarzy Kacper Roszak-Kasza. Kilkakrotnie dynamicznie wbiegał prawym skrzydłem i próbował dośrodkowywać. Dwukrotnie robił to niecelnie, raz czy dwa został zablokowany, ale w 32. minucie meczu popisał się kapitalną asystą. Dograł piłkę na piąty metr, gdzie zupełnie nie pilnowany Lach bez większych problemów po raz drugi pokonał grającego w naszej bramce Łukasza Walczuka.

Po zmianie stron dość szybko, bo już w 50. minucie gospodarze wyszli na dwubramkowe prowadzenie. Tym razem z lewej strony boiska dośrodkował Bartosz Niksiński, a skutecznie główkował Bartłomiej Szulik, chociaż szalenie rozbawiony miejscowy spiker twierdził, że po raz trzeci tego dnia strzelcem był Lach. Trudno powiedzieć.

Po tym golu gospodarze nieco się cofnęli, dając więcej pola do gry naszej drużynie. Dynamicznych wejść próbował zmiennik Stanisławskiego - Filip Pakułą, szarpał i starał się zmiennik Marcina Stańczyka - Sebastian Grzymkowski, ale największym zagrożeniem dla bramkarza gospodarzy przy stałych fragmentach gry był Rafał Kowalski. To on w 60. minucie po dośrodkowaniu Pawła Nowackiego z rzutu rożnego strzelił bramkę kontaktową. Strzelec pierwszej bramki Patryk Szeliga pięć minut przed końcem meczu omal nie doprowadził do remisu, ale piłka po jego strzale z linii pola karnego ostatecznie wylądowała na słupku.

Gdyby ktokolwiek zapytał mnie, co z tego meczu zapamiętam najdłużej, to będą to „egipskie ciemności”, które na około dziesięć minut zapanowały na stadionie po zgaśnięciu jupiterów (34. minuta meczu), oraz rozważania naszych kibiców, kto po Macieju Demichu zostanie trenerem drużyny. Bardzo ciekawe rozważania.

Victoria Sulejówek – Dolcan Ząbki 3:2 (2:1)

Bramki: Wiktor Lach 19’, 32’, Bartłomiej Szulim 50’ – Patryk Szeliga 11’, Rafał Kowalski 60’

VICTORIA: Rutkowski – Cuch (75’ Czapa), Lendzion, Dźwigała, Rzeźnik – Boruń (63’ Niksa), Szulim, Gliński, Roszak-Kasza (63’ Bobrowski) – Niksiński, Lach (75’ Tataj).

DOLCAN: Walczuk - Szulakowski, Krystosiak, Bochenek, Wybraniec – Stanisławski (46’ Pakuła), Kowalski (83’ P. Barzyc), Nowacki (66’ Dabrowski), Krajewski, Stańczyk (54’ Grzymkowski) – Szeliga.

Żółta kartka: Gliński (Victoria)