Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 20 gości 

PIŁKA TO PROSTA GRA - przed 14 kolejką

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

Przed nami 14. seria spotkań w IV lidze mazowieckiej, grupie północnej. Sprawdźmy co ciekawego czeka nas w jej trakcie. Mecze rozegrane zostaną w dniach 15-16 października.

 

 

Porażka w ostatnim meczu z rezerwami pierwszoligowej Pogoni Siedlce, nie wpłynęła w żaden sposób na miejsce zajmowane przez Dolcan Ząbki w ligowej tabeli. Nadal zajmuje trzynaste miejsce z dorobkiem 13 punktów, z tym jednak że do poprzedzającej drużyny… Pogoni II tracimy już pięć punktów.

Ząbkowian w najbliższy weekend czeka wyjazdowy mecz z zajmującą trzecie miejsce w rozgrywkach, drużyną Błękitnych Raciąż. Spadkowicz z III ligi w trzynastu dotychczas rozegranych seriach spotkań wywalczył 27 punktów, osiem meczów wygrywając, trzy remisując i przegrywając zaledwie dwukrotnie. Na własnym boisku pozostają w tym sezonie niepokonani. Zanotowali pięć zwycięstw w tym pewnie 4:2 pokonując aktualnego wicelidera – Mazovia Mińsk Mazowiecki oraz 4:1 szóstego – Hutnika Warszawa oraz dwa mecze remisując: 1:1 z MKS Ciechanów i 0:0 z liderującą rozgrywkom Pogonią Grodzisk. Niewątpliwie własne boisko stanowi bardzo poważny atut dla drużyny Błękitnych.

Dokładnie w ten sam sposób zapamiętałem ten obiekt z połowy lat dziewięćdziesiątych, gdy drużyna Dolcanu w drodze na piłkarskie szczyty notowała kolejne sukcesy. Zajrzałem do swoich notatek tego okresu i oto co znalazłem… Relacja z meczu 18 kolejki Międzyokręgowej Ligi Seniorów sezonu 1994/95, pomiędzy Błękitnymi Raciąż i Dolcanem Ząbki.

18. Stadion w Raciążu uchodzi za najbardziej gorący i niebezpieczny spośród wszystkich obiektów, na których przychodzi rozgrywać mecze w MLS-ie. Mecz Błękitnych z Dolcanem nie odbiegał pod tym względem od „normy”. Ekscesy na trybunach, a na boisku ciężko wywalczone nikłe zwycięstwo, po strzale samobójczym obrońcy gospodarzy. Dolcan (32 pkt) pozostał liderem rozgrywek zwiększając przewagę nad Pogonią do sześciu punktów (3:3 z Marymontem Warszawa). Niestety nie mam odnotowanej daty, ale mecz rozegrany został wiosną 1995 roku i było na nim obecna bardzo liczna grupa kibiców z Ząbek.

Przechodząc do innych spotkań, które zostaną rozegrane w ramach najbliższej kolejki, sądzę, że powinniśmy zwrócić uwagę na kilka z nich. Lidera z Grodziska Mazowieckiego, który dotychczas zgromadził 29 punkty, ale dwa ostatnie mecze przegrał, czeka w sobotnie popołudnie mecz z szóstym w tabeli Hutnikiem Warszawa (24 punktów). Może być bardzo ciekawie.

Również w sobotę wicelider rozgrywek Mazovia, w Mińsku Mazowieckim podejmować będzie czternastą w ligowej tabeli drużynę Tęczy Łyse. Biorąc pod uwagę fakt, że gospodarze ostatnio wygrali na boisku lidera, nie powinni mieć większych problemów z pokonaniem beniaminka.

Nasz rywal w następnej kolejce, którym będzie Podlasie Sokołów Podlaski w niedzielne popołudnie na swoim obiekcie podejmować będzie Ożarowiankę.

 

Kolejka 14 - 15-16 października

 

Wisła II Płock

-

Bug Wyszków

sobota, 14:00

Delta Słupno

-

MKS Przasnysz

sobota, 14:00

Bzura Chodaków

-

KS Łomianki

sobota, 15:00

MKS Ciechanów

-

Ostrovia Ostrów Maz.

sobota, 15:00

Błękitni Raciąż

-

Dolcan Ząbki

sobota, 15:00

Pogoń Grodzisk Maz.

-

Hutnik Warszawa

sobota, 15:30

Mławianka Mława

-

Czarni Węgrów

sobota, 15:30

Mazovia Mińsk Mazowiecki

-

Tęcza Łyse

sobota, 15:00

Podlasie Sokołów Podlaski

-

Ożarowianka Ożarów Maz.

niedziela, 15:00

Pogoń II Siedlce

-

Unia Warszawa

niedziela, 18:00

Relacja LIVE!

[ live.dolcanzabki.com ]

Następny mecz


-

Sponsor główny

Miasto Ząbki

Partner honorowy

Partnerzy

Partnerzy techniczni


Projekt graficzny: Paweł Lewandowski
Kod: patrolez Patryk Pham Quoc

 

Copyright © 2012 Dolcan Ząbki & Jędrzej Janus Media. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.