Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 30 gości 

PIŁKA TO PROSTA GRA - przed 15 kolejką

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

Przed nami 15. seria spotkań w IV lidze mazowieckiej, grupie północnej. Sprawdźmy co ciekawego czeka nas w jej trakcie. Mecze rozegrane zostaną w dniach 22-23 października.

 

Zwycięstwo z drużyną Błękitnych w Raciążu nie wpłynęło w jakikolwiek sposób na pozycję Dolcanu Ząbki w ligowej tabeli. Nasza drużyna nadal zajmuje w niej trzynastą pozycję, z dorobkiem 16 punktów. Do poprzedzającej nas drużyny Pogoni II tracimy po ostatniej kolejce, podobnie zresztą jak przed jej rozpoczęciem pięć punktów. Ząbkowian w najbliższy weekend czeka mecz z kolejnym z pięciu tegorocznych beniaminków IV-ligowych zmagań, tym razem z Podlasiem Sokołów Podlaski. Nasz najbliższy rywal awansował na ten poziom rozgrywek zdecydowanie wygrywając grupę siedlecką ligi okręgowej, w której aż o 12 punktów wyprzedził rezerwy pierwszoligowej Pogoni.

Aktualnie drużyna Podlasia z dorobkiem zaledwie siedmiu punktów zajmuje przedostatnie, dziewiętnaste miejsce w tabeli. W dotychczas rozegranych spotkaniach zanotowała dwa zwycięstwa, jeden remis i jedenaście porażek. Co ciekawe wszystkie „punktowe” wyniki, czyli remis 0:0 z rezerwami Wisły Płock oraz zwycięstwa 4:0 w wyjazdowym meczu z Deltą Słupno i 2:0 w „domowym” z rezerwami Pogoni, zanotowali w ostatnim tygodniu sierpnia, odpowiednio w ramach 5, 6 i 7 serii spotkań. Od tego czasu doznali siedmiu kolejnych porażek, dodatkowo w trzech ostatnich meczach nie strzelając choćby gola.

Oprócz wspomnianego powyżej meczu z Deltą, pozostałych pięć spotkań wyjazdowych kończyli porażkami, kolejno: 1:4 z KS Łomianki, 0:6 z MKS Ciechanów, 1:2 z Błękitnymi Raciąż, 1:5 z Mazovią oraz 0:4 z Czarnymi Węgrów. Drużyna z Sokołowa straciła dotychczas najwięcej goli spośród wszystkich IV-ligowców naszej grupy. Ich stosunek bramek wynosi na dzień dzisiejszy 13:39, a w spotkaniach wyjazdowych 7:21. Na listę strzelców w drużynie naszych rywali wpisało się zaledwie trzech zawodników. Najlepszym strzelcem drużyny jest Przemysław Głowacz, który już siedmiokrotnie zdołał pokonać bramkarzy rywali, pięć goli strzelił Marcin Siedlecki. Jedno trafienie na swoim koncie zanotował natomiast Dawid Kobus, który jest jednocześnie najlepszym asystentem drużyny. Pięciokrotnie notował ostatnie podania przy golach swoich kolegów.

Przechodząc do innych spotkań, które zostaną rozegrane w ramach najbliższej kolejki, warto zwrócić uwagę na kilka z nich. Aktualny lider, Pogoń Grodzisk w sobotnie przedpołudnie zagra na wyjeździe z Tęczą Łyse i jeśli nadal chce „patrzeć z góry na rywali”, po prosu musi ten mecz wygrać. Dwie porażki w ostatnich trzech seriach spotkań sprawiły, że ich przewaga nad wiceliderem, Mazovią Mińsk Mazowiecki stopniała do zaledwie jednego punktu. Mińszczanie zagrają w niedzielne popołudnie, znając już wynik konkurenta. Ich rywalem również w meczu wyjazdowym będzie drużyna Czarnych Węgrów. Trzecie w tabeli, tracące do lidera pięć punków rezerwy ekstraklasowej Wisły Płock zagrają z Ostrovią Ostrów Maz. na ich stadionie.

Nasz przeciwnik w następnej serii spotkań, drużyna Mławianki Mława zagra w sobotnie popołudnie z Ożarowianką Ożarów Mazowieckim.

 

Kolejka 15 - 22-23 października

 

Tęcza Łyse

-

Pogoń Grodzisk Maz.

sobota, 11:00

KS Łomianki

-

MKS Ciechanów

sobota, 11:00

Hutnik Warszawa

-

Bzura Chodaków

sobota, 11:00

Bug Wyszków

-

Delta Słupno

sobota, 11:30

Dolcan Ząbki

-

Podlasie Sokołów Podl.

sobota, 12:00

Unia Warszawa

-

Błękitni Raciąż

sobota, 12:00

Ostrovia Ostrów Mazowiecka

-

Wisła II Płock

sobota, 14:00

MKS Przasnysz

-

Pogoń II Siedlce

sobota, 15:00

Ożarowianka Ożarów Maz.

-

Mławianka Mława

sobota, 15:00

Czarni Węgrów

-

Mazovia Mińsk Maz.

niedziela, 15:00

Relacja LIVE!

[ live.dolcanzabki.com ]

Następny mecz


-

Sponsor główny

Miasto Ząbki

Partner honorowy

Partnerzy

Partnerzy techniczni


Projekt graficzny: Paweł Lewandowski
Kod: patrolez Patryk Pham Quoc

 

Copyright © 2012 Dolcan Ząbki & Jędrzej Janus Media. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.